UWAGA❗

Sprawdź AKTUALNE OFERTY PRACY❗ kreatywny projektant ❗ obrotny sprzedawca ❗ PRACA SZUKA CZŁOWIEKA ❗❗❗  

Organizator:

Ekostoiska

Podziel się

Pierwsi w Polsce z ekotechnologią na masową skalę!

Jako IDEA Expo jesteśmy dumni, że udało nam się wdrożyć szereg rozwiązań wpisujących się w nurt zmian mający na celu odwrócenie niekorzystnych zmian środowiska. W tym roku poszerzyliśmy naszą ofertę o nowy, innowacyjny system wystawienniczy, który daje możliwość aranżacji stoisk w technologii niemal bezodpadowej. To wyjątkowy system łączący w sobie zaletę modułowości z indywidualnymi rozwiązaniami oczekiwanymi przez klienta. Składa się on z ram aluminiowych, na które napinane są tkaniny z wydrukami lub - w wersji bardziej zaawansowanej - moduły ledowe. W pierwszym przypadku istnieje możliwość wielokrotnego wykorzystania wydruków przez klienta lub nadanie tkaninom drugiego życia– np. uszycie z nich toreb reklamowych. Od niedawna też dostępne są tkaniny biodegradowalne. W drugim przypadku w ogóle nie drukujemy grafiki, tylko wyświetlamy na ekranach ledowych multimedialny kontent dedykowany konkretnemu klientowi. Takie stoiska w pełni multimedialne to nowy trend na rynku wystawienniczym i najbardziej ekologiczne rozwiązanie. System ten sprawdza się szczególnie dobrze w sytuacjach, gdy wymagany jest bardzo krótki czas montażu i demontażu oraz w miejscach, gdzie nie można prowadzić typowych prac stolarskich (np. hotele, centra konferencyjne), a liczy się estetyka zbliżona do jakości stoisk wykonanych w technologii płyt drewnopochodnych.

 

 

 

 

 

Dzięki zastosowaniu nowego systemu możemy znacząco ograniczyć ilość płyt, które do tej pory były podstawowym materiałem do budowy stoisk. Unikamy też pracochłonnej obróbki, a co się z tym wiąże, skracamy czas montażu i ilość zużytych materiałów.

Jak wiadomo nie uda się w 100% uniknąć stosowania płyt drewnopochodnych, ale można zastosować takie, które podlegają recyklingowi. Dzięki podpisaniu umowy na odbiór odpadów recyklingowalnych, płyty wiórowe, płyty MFP oraz OSB, a także inne odpady drewniane (np. kantówki) trafią do specjalnego kontenera i zostaną wykorzystane do produkcji nowych płyt.

Dodatkowo stosujemy  wykładzinę bez lateksu, która podlega w 100% recyklingowi