Organizator:

Udane półrocze targowe

Podziel się

Branża targowa odbudowała się po prawie dwuletnim lockdownie

Po trudnym dla branży targowej okresie początek roku przyniósł mnóstwo pozytywnych zmian. Powróciły zarówno targi, z udziałem liderów rynkowych, jak i  licznej publiczności, a także wydarzenia, gdzie transmisja online była jedynie dodatkiem do klasycznej wersji znanej sprzed okresu pandemii. Co więcej, wśród uczestników powszechny był entuzjazm potwierdzający, że większość firm czekała na możliwość powrotu do spotkań w tradycyjnej formie. 

Wśród targów, które okazały się szczególnie udane była BUDMA, podczas której targowe pawilony szczelnie zapełniły się stoiskami wystawców, wydarzeniami w strefach specjalnych oraz rzecz jasna wystawcami i zwiedzającymi. Kolejne targi, które możemy zaliczyć do udanych to INSTALACJE, SAWO, SECUREX,  GreenPower, Meble Polska, ITM Industry Europe  oraz Poznań Motor Show.

Udało się także wybudować kilka stoisk poza Poznaniem, wśród nich stoisko Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej na targach Fruit Logistica w Berlinie, kilka stoisk na targach rolnych w Kielcach, 150 stoisk dla targów Amberif w Gdańsku, JAFAR w Bydgoszczy i Monachium.

To, na co chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę jest fakt, że od tego roku zaczęliśmy wdrażać na masową skalę innowacyjny modułowy system wystawienniczy, który całkowicie zmienia filozofię funkcjonowania firm wystawienniczych. System ten składa się z aluminiowych ram, na które napinane są tkaniny z wydrukami. Jest szybki w montażu, estetyczny, zapewnia jakość porównywalną do stoisk wykonanych w technologii tradycyjnej, a co najważniejsze, nie generuje ton odpadów drewnopochodnych. Cieszy nas fakt, że technologia ta szturmem zdobywa pawilony targowe, a wystawcy - czasem z rezerwą podchodzący do nowości - entuzjastycznie wypowiadają się na jej temat, tym bardziej, że stoiska w niej wykonane z reguły sa tańsze niż wykonane w technologii tradycyjnej.

Wśród wydarzeń, które obsługiwaliśmy, a o których chcielibyśmy wspomnieć w podsumowaniu I półrocza 2022 są:

- konferencja PARP poświęcona Bazie Usług Rozwojowych, prezentująca nową perspektywę na lata 2021-2027

- Mistrzostwa Polski Mechaników, dwuetapowe wydarzenie kierowane do młodych mechaników samochodowych

- konferencja Local Trends w Sopocie, młodsza siostra edycji poznańskiej

- Kongres Budownictwa Polskiego - wydarzenie dedykowane przyszłości budownictwa

- Golden Marketing Conference - must be dla wszystkich marketerów

- Kongres Polska Wieś XXI. w Warszawie

- UFI European Conference - najważniejsze wydarzenie branży przemysłu targowego

- Impact CEE - prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne 

- czy wreszcie WUF11 - World Urban Forum, który mocno zaangażował nasze ekipy techniczne w Katowicach

 

Udało się także zakończyć projekt EXPO DUBAI 2020, gdzie zbudowaliśmy Polski Pawilon oraz oddać do użytku zrewitalizowaną restaurację Port Sołacz w urokliwym Parku Sołackim.

Włączyliśmy się także w organizację pomocy dla uchodźców z Ukrainy, przygotowaliśmy dla Nich punkt recepcyjny wraz z miejscami tymczasowej alokacji oraz centralny punkt gromadzenia darów przynoszonych przez mieszkańców i firmy z Poznania.

 

 

Przed nami chwila przerwy, by w sierpniu powrócić do pracy ze zdwojoną energią. Życzymy Wam udanych wakacji, do zobaczenia niebawem.