Organizator:

IDEA Expo i Grupa MTP z nagrodą MP Power Awards za przygotowanie Światowego Forum Miejskiego WUF11

Podziel się

Z dumą informujemy, że przygotowane przez nasz zespół wydarzenie zostało nagrodzone w konkursie MP Power Awards w kategorii Kongres. W dniu 27 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w tym konkursie kierowanym do szeroko rozumianej branży MICE.

Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z UN Habitat - agendą ONZ odpowiedzialną za kwestie urbanizacji i osiedli ludzkich, w tym promocję zrównoważonego rozwoju w ośrodkach miejskich. Grupa MTP została wybrana, jako operator logistyczny i generalny wykonawca techniczny. 

 

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. Odbywa się co dwa lata i gości ponad 20 000 uczestników .

Ostatnia jedenasta edycja odbyła się w Katowicach - po raz pierwszy w tej części Europy, a wcześniejsze w Abu Zabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuala Lumpur w Malezji i Quito w Ekwadorze. Edycja 12 . odbędzie się w stolicy Egiptu, Kairze.

Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości  - pod takim hasłem odbyła się 11. edycja zorganizowana w Katowicach – od 26 do 30 czerwca 2022 r. Katowice były przestrzenią do dialogu dla wszystkich, którym na sercu leży los ich małych ojczyzn.

Udział w wydarzeniu  wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych  i organizacji pozarządowych z całego świata, a obradom przewodziła Ms Maimunah Mohd Sharif – Dyrektor Wykonawczy UN Habitat. Z polskiej strony rolę gospodarza pełniła Małgorzata Jarosińska Jedynak – Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, Pełnomocnik Rządu ds. Organizacji WUF11. Obecne były także miasta, regiony, instytucje finansowe oraz liczne organizacje zaangażowane w  budowę miast sprawiedliwych i przyjaznych dla ich mieszkańców.

 

Zobaczcie, jak wyglądał teren konferencji z lotu ptaka: